اثر پروانه ای

برنامه نویسی حرفه ای کامپیوتر به زبان سی شارپ - لیست کامل کلمات کلیدی در ʚĭɞ - ßữʈʨɾflỵ ⓔⓕⓕⓔⓒⓣ

مشخصات بلاگ
اثر پروانه ای

اثر پروانه‌ای نام پدیده‌ای است که به دلیل حساسیت سیستم‌های آشوب‌ناک به شرایط اولیه ایجاد می‌شود. این پدیده به این اشاره می‌کند که تغییری کوچک در یک سیستم آشوب‌ناک چون جو سیارهٔ زمین (مثلاً بال‌زدن پروانه) می‌تواند باعث تغییرات شدید (وقوع توفان در کشوری دیگر) در آینده شود.

ایده‌ٔ این‌که پروانه‌ای می‌تواند باعث تغییری آشوبی شود نخستین بار در ۱۹۵۲ در داستان کوتاهی به نام آوای تندر اثر ری بردبری مطرح شد. عبارت «اثر پروانه ای» هم در ۱۹۶۱ در پی مقاله‌ای از ادوارد لورنتس به وجود آمد. وی در صد و سی و نهمین اجلاس ای‌ای‌ای‌اس در سال ۱۹۷۲ مقاله‌ای با این عنوان ارائه داد که «آیا بال‌زدن پروانه‌ای در برزیل می‌تواند باعث ایجاد تندباد در تکزاس شود؟»

آخرین نظرات
  • ۱۱ بهمن ۹۵، ۱۷:۱۸ - فاروق کریمی زاده
    خوب بود.
اثر پروانه ای

۱۶ مطلب در مرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

بلیط مترو برخی شهر ها در چین بطری های پلاستیکی بی مصرف است !
برای حفظ محیط زیست و بهره وری از بازیافت ...!

راز موفقیت

سخت کار کنید. خوش باشید. تغییری بوجود آورید.

دانلود w3schools بصورت آفلاین

سایت w3schools یکی از بهترین منابع برای یادگیری مهارت های وب می باشد. که شما می توانید در این سایت با زبان های برنامه نویسی تحت وب از جمله Html ، CSS ، ASP ، PHP و غیره آشنا شوید. در مورد تمام تکنولوژی های وب در این سایت مطالبی موجود هست. در مطلب سایت w3schools را بصورت کامل و البته Offline برای دانلود قرار دادم. شما می توانید حتی بدون اتصال به اینترنت از این منبع بسیار عالی استفاده کنید و از یادگیری خود لذت ببرید. از جمله مزایای این سایت ساده گویی می باشد. بطوری که مفهوم و منظور خود را در چند جمله بیان کرده و از بیان مطالب بی ارزش خود داری کرده و وقت خواننده را هدر نمی دهد.


دانلود

تعریف مایکروسافت از "#C"

یک زبان برنامه نویسی که برای ساختن برنامه های سازمانی ای که روی دات نت فریم وورک اجرا می شوند، طراحی شده. #C که تکاملی از C و ++C است، شیئ گرا بوده و *type safe است. به این دلیل که بصورت کدمدیریت شده کامپایل شده، از مزایای سرویس های زبان عمومی زمان اجرا ، از جمله همکاری بین زبانی، امنیت و GC (زباله روب) بهره مند شده است.


*type safe : در علم کامپیوتر، به یک زبان برنامه نویسی type safe می گویند، هرگاه آن زبان رفتاری را برای هنگامی که برنامه نویس با یک مقدار بعنوان یک "نوع" که متعلق به آن مقدار نیست مواجه می شود را تعریف کند. ایمنی نوع مستلزم این است که برنامه ها هیچ رفتار تعیین نشده ای نداشته باشند (یعنی معناشناسی آنها کامل باشد). بطور معکوس، یک زبان برنامه نویسی unsafe (مثل C) از عملیاتی مثل دسترسی به مکان های دلخواه از حافظه، که در ضوابط معناشناسی آن زبان تعریف نشده، پشتیبانی می کند.

پی نوشت: تمام نرم افزارهای خارجی همین داستان رو دارند.