اثر پروانه ای

برنامه نویسی حرفه ای کامپیوتر به زبان سی شارپ - لیست کامل کلمات کلیدی در ʚĭɞ - ßữʈʨɾflỵ ⓔⓕⓕⓔⓒⓣ

مشخصات بلاگ
اثر پروانه ای

اثر پروانه‌ای نام پدیده‌ای است که به دلیل حساسیت سیستم‌های آشوب‌ناک به شرایط اولیه ایجاد می‌شود. این پدیده به این اشاره می‌کند که تغییری کوچک در یک سیستم آشوب‌ناک چون جو سیارهٔ زمین (مثلاً بال‌زدن پروانه) می‌تواند باعث تغییرات شدید (وقوع توفان در کشوری دیگر) در آینده شود.

ایده‌ٔ این‌که پروانه‌ای می‌تواند باعث تغییری آشوبی شود نخستین بار در ۱۹۵۲ در داستان کوتاهی به نام آوای تندر اثر ری بردبری مطرح شد. عبارت «اثر پروانه ای» هم در ۱۹۶۱ در پی مقاله‌ای از ادوارد لورنتس به وجود آمد. وی در صد و سی و نهمین اجلاس ای‌ای‌ای‌اس در سال ۱۹۷۲ مقاله‌ای با این عنوان ارائه داد که «آیا بال‌زدن پروانه‌ای در برزیل می‌تواند باعث ایجاد تندباد در تکزاس شود؟»

آخرین نظرات
 • ۱۱ بهمن ۹۵، ۱۷:۱۸ - فاروق کریمی زاده
  خوب بود.
اثر پروانه ای

۲۲ مطلب در تیر ۱۳۹۲ ثبت شده است

کلیدواژه ضمینه ای add برای تعریف دسترسی کننده سفارشی رویداد استفاده می شود. این دسترسی کننده در هنگامی که کد مشتری (client code)   رویداد (event) شما را تقبل می کند، فراخوانی می شود. اگر شما یک دسترسی کننده add سفارشی را تأمین کنید، شما باید دسترسی کننده remove را هم تأمین کنید.

مثال

مثال زیر یک event را نشان می دهد که دارای دسترسی کننده های سفارشی add و remove می باشد. برای مثال کامل مقاله چگونه: پیاده سازی رویدادهای رابط (interface events) مراجعه کنید.

class Events : IDrawingObject
{    
  event EventHandler PreDrawEvent;

  event EventHandler IDrawingObject.OnDraw
  {
    add
    {
      lock (PreDrawEvent)
      {
        PreDrawEvent += value;
      }
    }
    remove
    {
      lock (PreDrawEvent)
      {
        PreDrawEvent -= value;
      }
    }
  }
}

شما معمولا نیازی به ارائه دسترسی کننده های سفارشی رویداد مربوط به خودتان ندارید. دسترسی کننده هایی که  در هنگام تعریف event توسط شما بصورت اتوماتیک بوسیله کامپایلر تولید می شوند، برای اکثر سناریوها کافی هستند.

چیزی که بازیکن می بینه و آنچه که خود ماریو می بینه!

عایا Mac شما میتونه همچی کاری بکنه؟.... من فکر نمی کنم...